Bereidingswijze
Voorbereiding
Week de zongedroogde tomaatjes en macadamia noten ten minste 8 uur in koud water. Spoel vervolgens goed af en laat uitlekken.
Notenkaas
Doe de noten, lijnzaad, kokosolie, limoensap, knoflook, zout en peper in de blender (of keukenmachine) en mix tot een gladde substantie ontstaat. Je kunt eventueel wat water toevoegen. Omdat wij een blender hebben gebruikt, moesten we wat water toevoegen en was het mengsel nogal plakkerig. Maak de blender niet te goed schoon (laat een klein beetje van het macadamia mengsel erin zitten). Spreid het mengsel gelijkmatig uit over een ingevette bakvorm van 10x20cm. Laat het een uur in de vriezer rusten (zodat het makkelijker wordt om de tomatenpasta erover uit te spreiden).
Zongedroogde tomatenpasta
Doe de tomaatjes, oregano, en eventueel wat zout in de 'vieze' blender en mix tot een gladde massa (voeg wat water toe als nodig).
Maak het geheel af
Haal de notenkaas uit de vriezer en spreid de tomatenpasta erover uit. Laat ongeveer 1-2 cm over aan alle kanten. Zorg dat de massa gelijkmatig verspreid is en wacht 10 minuten totdat de notenkaas basis wat zachter is geworden. Rol vervolgens op en sluit de zijkanten goed af. Laat het een nacht in de koelkast liggen alvorens te serveren. Ontzettend lekker op éen van onze crackers!